Παρασκευή 11 Οκτωβρίου 2019

Δεν πήρε το μήνυμα ο ΠΑΟ, δεν πρόσεξε την αμυνά του και "αυτοκτόνησε"!

O Παναθηναϊκός χθες είχε πολλές ευκαιρίες. Πρώτα είχε όλον τον χρόνο το προπονητικό τιμ της ομάδας να μελετήσει την ήττα του Ολυμπιακού και να διαβάσει την αντίπαλη ομάδα ώστε να μην την πατήσει με τον ίδιο τρόπο.
Δεύτερον είχε την τύχη να αντιμετωπίσει την αντιπαλό του με δύο παίχτες μείον σε σχέση με τον αγώνα της με τον ΟΣΦΠ.
Και τρίτον ήταν μπροστά σε όλο το παιχνίδι και μάλιστα στη τρίτη περίοδο με 13 πόντους, και στην τέταρτη περίοδο με 8-6 πόντους συνέχεια εκτός από το τελευταίο λεπτό.

Τώρα, πως καταφέρανε αυτό το παιχνίδι που όλα πήγαιναν υπερ τους να το χάσουνε, προπονητής και παίχτες είναι πραγματικά απορίας άξιο!
Ουσιαστικά ένα πράγμα έπρεπε να κάνουνε με αυτή τη μικρή αλλά ενωμένη και μαχητική ομάδα, να παίξουν άμυνα! Δυστυχώς δεν το κάνανε, χάσανε και τα συνολικά ρημπάουντ από μια κοντύτερη ομάδα, κάνανε και πάρα πολλά λάθη παρότι οι άλλοι είχανε το άγχος, και φυσικά ήταν και κάκιστοι στις βολές.
Αργύρη δεν ξεκίνησες καλά!

Στα άλλα παιχνίδια η Ρεάλ γλίτωσε μια ήττα-σοκ στην έδρα της με σουτ του Κάρολ 2 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη.

O Ερυθρός Αστέρας έκανε την έκπληξη και νίκησε σχετικά εύκολα την Φενερ του Ζέλικο

Ενω η ΤΣΣΚΑ έστω και δύσκολα νίκησε με 79-68 την αξιόμαχη Μπάγερν.